Ozon Gazının Hayatımızdaki Önemi

Ozon gazı yaşadığımız her alanda ;

 1. Önce dezenfeksiyon amaçlı, ,
 2. İçme suyu dezenfeksiyonunda,
 3. Ortamdaki kokuları yo etmede,
 4. Birlikte yaşadığımız evcil hayvanlarımızı korumak ve onların sağlığını da korumak amaçlı ,
 5. Mutfakta,
 6. Gıdalarımızı daha uzun sürede tüketebilmek amaçlı,
 7. Buzdolabı kokularında,
 8. Dışarıdan geldiğimizde doğal ortamdan getirebileceğimiz tüm mikroorganizma, virüs, mantar, küf gibi zararlıların yok edilmesinde,
 9. Evlerimizde kurutulmuş gıdalarda oluşabilecek aflatoksin zehirlenmelerinin önlenmesinde,
 10. Evdeki toz akarlları gibi etkenler sebebiyle oluşan  alerjilerin oluşmasının önlenmesinde,
 11.  Yaşam kalitemizin artırılması amaçlı hava nın ve içme sularımızın dezenfeksiyonu sonucunda sindirim sistemi başlangıcı olan ağzımızdaki, yemek borumuzdaki mikroorganizmaların, mantarların(özellikle candida spp.) , virüslerin yok edilmesinde,
 12. Çiçeklerimizin daha canlı ve sağlıklı olarak yetiştirilmesinde,
 13. Torağımızda bulunan çok çeşitli mikroorganizmaların yok edlmesinde,
 14. Ozon ile işlem görmüş su ile yüz temizliğimiz ve  diş fırçalarken ozonlu suyun kullanılması halinde cildimizde gençleşme amaçlı kullanıldığında,
 15. Hastane, klinik, poliklinik,  ana sağlık merkezlelrinde, sağlık ocaklarında, eczane gibi merkezlerde ,
 16. Tedavi amaçlı hastane, klinik poliklinik gibi alanlarda,
 17. Gıda sektöründe
 18. Balık üretme çiftliklerinde
 19. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerinde,
 20. Tavukçuluk endüstrisinde,
 21. Seralarda.
 22. Bitki tohumu, çiçek tohumu üretiminde, ve tüm tohumculuk sektöründe,
 23. Un fabrikalarında daha beyaz un elde etmek amaçlı kullanılmasında,
 24. Atık suyun dezenfekte edilmesinde,
 25. Tüm kokuların  giderilmesini sağlamak amaçlı,
 26. Tarımsal ilaçların yok edilmesi amaçlı kullanımında,
 27. Depo ve antrepolarda saklanacak tüm ürün güvenliğinde,
 28. Yağ endüstrisinde koku giderici olarak,
 29. Süt endüstrisinde süt kalitesinin ve dayanıklılığının artırılmasında ,
 30. Market ve manavlarda,
 31. Mezbahahane ve kesimhanelerde,
 32. Su sebili ve damacana dezenfeksiyonunda,
 33. Otellerde,
 34. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında,
 35. Spor tesislerinde,
 36. Sinemalarda,
 37. Tiyatrolarda,
 38. Tüm alışveriş merkezlerinde,
 39. Okullarda,
 40. Cami, sinegog ve havralarda, tüm ibadethanelerde,
 41. Tedavi amaçlı hekimlerce ,
 42. Güzellik merkezlerinde anti aging amaçlı kullanımlarda,
 43. Havuz sterilzasyonunda,
 44. Apartman boşlukları, asansör gibi ortak kullanım alanları dezenfeksiyonunda,
 45. Çiçek sulamada suyun ozonlanarak kullanılmasında,
 46. Tüm toplu taşıma araçlarında ( otobüs, tren, vapur, uçak vb)
 47. Otomobiller ve kişisel araçlarda,
 48. Sulama suyunda,

Kısacası yaşama alanlarımızda  karşımıza çıkabilecek olan her türlü zoonotik mikroorganzmaların, mantarların, virüslerin, küf, bakterilerin, yok edilmesi amaçlı en önemli dezenfektan özelliği olan bir gazdır.

Avantajları;

 • Diğer dezenfektanlar ile yapılan çalışmalar sonucunda  elde edilen sonuçların çok daha etkili olduğu,
 • doğaya geri dönüşümünün çok daha kısa ve kalıntı bırakmadığı,
 • canlıların bulunduğu ortamda dahil olmak üzere ( belirli oranları geçmemek suretiyle kullanılabildiği)
 • re-life CM ozon cihazı ile üretilen ozon gazının herhangi bir ektra aparata ihtiyaç duyulmadan kulanılmasının kolaylığı
 • zenginleştirilmiş oksijen sayesinde havanın çok daha temiz olabileceği,
 • re-life CM cihazı sadece  hava kullandığı için maliyetin çok daha düşük olduğu,
 • re-life CM ozon chazı ile suyun ozonlanarak kullanılması halince çok amaçlı olarak birkaç iş kolunun birlikte dezenfeksiyonunun sağlanması gibi

  etkileri vardır.

Kimyasallar ile yapılan işlemlerin aksine  geri dönüşümü doğaya serbest olarak yeniden oksiyene dönüşür ve kalıntı bırakmaz. 

Aslında her alanda karşımıza çıkabilecek olan ortak yaşamı sağlayan mikroorganizmaları kısa ve öz şekilde hayatımızdan bertaraf etmek için kulanabileceğimiz ideal bir üründür  Re-life CM ozon makinamız. Kullandıkça hayat kalitemizin ne kadar arttığını daha iyi anlayacaksınız.

Bir buzdolabında nasıl kullanabiliriz örnekleyelim:

Buzdolapları dışarıdan temin ettiğimiz birçok gıda maddemizi sakladığımız alanlardır. Birçok mikroorganizma 40C derecede yaşayabilirler. Buda sakladığınız gıdaların bozulma sürelerini kısaltmaktadır. Re-life CM buzdolabı genel temizliğinizden sonra 15-20 dakika çalıştırmanız hijyen sağlayacaktır. Aynı zamanda Re-life CM ozon cihazımızı  belli dönemlerde dolabınız doluyken 5 dakika çalıştırmanız gıdalarınızın tazelik ömrünün uzamasına yardımcı olacak ve birbirine karışmış gıda kokularını yok edecektir. Birçok profesyonel mutfak ve soğuk hava odasına sahip işletme, ürünlerini ozon uygulaması ile korumaktadır.

Bugün Türkiye genelinde istatistik kayıtlarına göre, 4 milyon civarında astım-bronşit hastası mevcuttur ve her geçen gün artmaktadır. İnsanın yasaması için hava ve su vazgeçilmez iki unsurdur.

İçme suyunu para ödeyerek satın alabiliyoruz. Fakat temiz hava satın almamız mümkün değildir.
 
İçinde yasadığımız mekânlar maalesef kirli hava solumamıza, zamanla hastalık sahibi olmamıza sebep olmaktadır. Herkes temiz hava teneffüs etmek için dişarı çıkar. Dışarıdaki havanın evlerdeki havadan 15 kat daha temiz olduğu tespit edilmiştir.
Tatile çıkıldığı zaman, ev boş olduğu hâlde, 15-20 gün içinde eşyaların üzerinin toz tabakasıyla kaplandiği görülür. Eskiden yerlerde kilim, sedir, yer minderi, divan, somya, yatak, yorgan, nevresim, çarşaf ve yastık kılıfları genelde beyaz veya açık renkli olup, kiri gösteren görüntüye sahipti. Bunlar sık sık yıkanıp temizlenebilirdi. Bugün ise; bütün evlerde çeşitli renk tonlarında halı, koltuk, çekyat, yaylı yataklar, renkli nevresim takımları, kadife döşemeler, perdeler... kiri ve pisliği gizleyen görüntüye sahip olup, tüy diplerinde akarlar dediğimiz mayt, kenegiller, bakteriler ve mantarlara yuva vazifesi yapmaktadırlar.
Hanımların, temizlik yaparken, başları ağrır ve bir miktar terlerler. Bu terlemenin yorulmadan dolayı olduğunu zannederler. Halbuki bu terlemenin sebebi, temizlik esnasında etrafa yoğun bir şekilde savrulan akarların solunum yoluyla vücuda girmesi dolayısıyla, vücudun savunma mekanizmasının histamin üretmesi ve bunun sonucunda, kalbin fazla çalışmasıdır. Bu durumda toza karşı alerji ve bronşit başlangıcı meydana gelir. Bahsedilen akarlar; insan derisi, kepek ve kıl artıklarıyla beslendiğinden, yatak odalarında ve yatağımızda milyonlarcası yaşamaktadır. Bu yaratıklar açıkta bulunan gıdaların üzerine hücum etmektedirler.
Meselâ, kahvaltı tepsisinde bulunan yağ, reçel, zeytin, peynir gibi besinlerin üzerini kısa bir süre içinde kaplarlar. Uygun ortamı buldukları takdirde de, hızla çoğalırlar. Temizlik işlemi bittikten sonra, mobilya ve sehpa ile cam yüzeylerin üzerinde ince bir toz tabakası meydana gelir. Akarlar solunum yolu ile akciğerlerimize inerek dokulara yapışmak suretiyle, kan emici özelliklerinden dolayı, kılcal kan damarlarını parçalayarak kan emerler.
Zamanla solunum yetmezliğine, bronşite daha sonra da, astıma çevirmesine sebep olmaktadır. Bu durumdan en çok zarar gören, evdeki hanımlar ve çocuklardır. Ozon gazı ile dezenfekte edilmiş bir ortamda yaşamak sizin ve sevdiklerinizin en doğal hakkıdır. Duyarsız kalamayız. Kimyasal içermeyen hammaddesi sadece havadaki oksijen olan ozon sağlığınızı %100 korur.