ARAÇ TEMİZLİĞİ OZON İLE NASIL YAPILIR?

Her 5 otomobilin üçünde ağır hastalıklara yol açabilen mikroorganizmalar bulunmaktadır. Örneğin arka koltukta canlı hayvan taşıyan bir otomobilde yirmi bir milyar bakteri olduğu belirlenmiştir. Otomobil içinde hayvanların taşınması hayvan­larda bulunan zoonotik mikroorganizmaların araç içindeki insanlara taşınmasına neden olabilir. Bu nedenle otomobiller iyi dezenfekte edilmelidir. Re-life ozon cihazımız ile yapacağınız uygulama sonucunda bu olumsuz koşulları ortadan kolayca kaldırabilir ve kesin sonuç elde edersiniz.

“Kötü ve istenmeyen kokulardan arınmanın ilk yolu kötü kokulara neden olan bakterilerden arınmaktır.”

Yapılan araştırmalar otomobil direksiyonunun tuvalet kadar mikrop taşıdığını söylemektedir. Otomobilin içindeki hava kadar plastik yada deri aksamdan, koltuklardan, radyodan ve klimalardan yayılan kimyasal kokuların otomobil içindeki havayı kirlettiği bir gerçektir. Otomobil içindeki paspaslar dışarıdaki kirlilik ve her çeşit mikrobu taşıyan ayakkabılarımızla her gün kirlenmektedir. Bu mikroorganizma ve mantarlardan bazıları çok ciddi hastalıklara yol açabilmektedir. Artık re-life ozon cihazı ile tüm bakterileri, mikroorganizmaları yok ederek istenmeyen tüm kötü kokulardan ve mikroorganizmalardan uzak steril bir ortamda seyahat edebilirsiniz.

Re-life ozon cihazı aracınızda hangi kokulara ve ve hangi mikroorganizmalara etki eder?

Araç içindeki istenmeyen tüm kokuların yok edilmesi.(Su baskınına maruz kalmış araçlar ile giderilmesi en zor kokular­dan olan süt kokusuna kesin çözüm.)

Sigara kokusu

Klima kanalıyla sinmiş kokuların Legionella mikrobunun yok edilmesi(Lejyoner hastalığı klima ltrelerinde üreyen bakterilerin yol açtığı ve ağır enfeksiyon yapan bir hastalıktır.)

Benzin kokusu ve egzos kokusu.

Araç içinde oluşan bakteri,Virüs ve Mantarların yok edilmesi.

Boya kokusu ve küf kokusunun giderilmesinde Araç içine sinmiş hayvan kokularının giderilmesi

Aracınızın yanına bir uzatma kablosu çekip Re-life ozon cihazımızı fişe takın. Fiş yetişiyorsa cihazı ön koltuğa koyup kapıyı kapatın. Cihaz yetişmiyorsa dışarıda bırakıp camı silikon kablonun geçeceği kadar hafifçe aralayın ve cihazı çalıştırın. Araçlardaki en sorunlu yerin havalandırma olduğu düşünüldüğünde silikon kabloyu aracınızın havalandırma deliklerin­den içeriye sokun 5 dakika bu şekilde çalıştırın sonra silikon kabloyu direksiyon simidine sabitleyip 10 dakika da bu şekilde çalıştırın. Cihaz çalışırken tüm kapıları ve camları kapatıp sizde araç dışında olun. İşlem bitince aracınız bu şekilde durabiliyorsa yarım saat hiç dokunmayın. Ancak aracı oradan çekmeniz gerekiyorsa hızlı bir şekilde mümkünse ağız maskesi takarak aracı uygun bir yere çekip araçtan inin. Tüm kapı ve pencereler kapalı olsun çünkü Ozon gazı 20 dakika ile 30 dakika sonra Tamamen oksijene dönüşecektir. İşte o zaman aracınıza bindiğinizde tertemiz kokuyu hissedeceksiniz. Bu işlemle hem aracınızı temizleyip mikrop ve kokulardan arındıracak hem de aracınızdaki oksijen miktarını artırmış olacaksınız.